پنجره های آلومینیومی در مقابل UPVC 

پنجره های آلومینیومی در مقابل UPVC

پنجره های آلومینیومی در مقابل UPVC

پنجره های آلومینیومی در مقابل UPVC

پنجره های آلومینیومی و uPVC - این بحث طولانی است که کدام یک بهتر است ، و برای صاحبان خانه تصمیم گیری سخت هنگام تصمیم گیری برای نصب پنجره های جدید می تواند باشد. ما نگاهی خواهیم انداخت به جوانب مثبت و منفی پنجره های uPVC و آلومینیوم برای کمک به شما در انتخاب صحیح برای دارایی و بودجه خود.

دوام uPVC در مقابل پنجره های آلومینیومی

uPVC (پلی وینیل کلرید بدون پلاستیک) از دهه 1980 گزینه محبوب برای قاب پنجره ها بوده است. این ماده بسیار بادوام و مقاوم در برابر پوسیدگی است ، به این معنی که دارای طول عمر طولانی و نگهداری بسیار کمی نیاز دارد. با این حال ، فریم ها می توانند در طول سال کاهش یابد ، البته سرعت بسیار کمتری نسبت به پنجره های چوبی دارند و پس از 20 تا 30 سال نیاز به تعویض دارند.

آلومینیوم نیز یک ماده بسیار بادوام است ، اما پنجره های آلومینیومی با کیفیت بالا می توانند تا 45 سال دوام داشته باشند زیرا به همان روشی که uPVC می تواند تخریب نشود. برخلاف سایر فلزات ، آلومینیوم زنگ نمی زند ، بنابراین لازم نیست نگران باشید که قاب های پنجره شما در آینده لکه های ناخوشایند داشته باشند.

بازده انرژی پنجره های آلومینیوم و uPVC

یکی از دلایلی که در گذشته آلومینیوم نسبت به uPVC کمتر مطلوب تلقی شده است ، بازده حرارتی پایین آن است. آلومینیوم ماده ای بسیار رسانا است ، به این معنی که گرما به راحتی از آن عبور می کند. برای مدتی ، آلومینیوم در مقایسه با uPVC به عنوان یک گزینه ناکارآمد از نظر حرارتی برای پنجره ها دیده می شد.

با این وجود ، فناوری طی دو دهه گذشته بسیار پیشرفت کرده است و این روزها پنجره ها و درهای آلومینیوم دارای شکست های حرارتی ابتکاری در قاب ها هستند ، که مانع از گرمای زیاد می شود.

برخی از تولیدکنندگان حتی از لایه های Airgel در قاب های خود استفاده می کنند ، که چنان عایق موثری است که برای عایق بندی شاتل های فضایی و لباس های فضایی استفاده می شود.

در نهایت ، سطح بازده حرارتی ارائه شده توسط پنجره های آلومینیومی و پنجره های uPVC متغیر است و به کیفیت مواد و فرایندهای تولید استفاده می شود.

پنجره های دو جداره آلومینیومی می توانند به همان اندازه پنجره های uPVC از نظر انرژی صرفه جویی کنند. فقط مطمئن شوید که WER (رتبه بندی انرژی پنجره) را در مارک های مورد نظر خود بررسی کنید. هر پنجره تازه نصب شده طبق قانون باید حداقل دارای درجه C باشد ، اما هر دو آلومینیوم و uPVC قادر به ارائه رتبه های A ++ هستند.

امنیت uPVC و پنجره های آلومینیومی

پنجره های آلومینیومی و uPVC به لطف طبیعت بادوام خود بسیار ایمن هستند و به طور قابل توجهی بیشتر از پنجره های چوبی هستند که در صورت تخریب در برابر ورود اجباری آسیب پذیر هستند. سطح امنیتی که یک پنجره ارائه می دهد براساس کیفیت قفل های نصب شده با آن است.

 

پنجره دوجداره upvc

 

مهم نیست که آلومینیوم یا uPVC را انتخاب کنید ، به شرطی که قفل های با دوام ، مدرن و چند نقطه ای داشته باشید ، می توانید مطمئن باشید که ویندوز شما ایمن نیست.

تفاوت های عایق صدا بین uPVC و آلومینیوم

یکی از مزایای پنجره های uPVC نسبت به آلومینیوم این است که تمایل به ارائه کمی عایق صدا بهتر دارند. این بدان معنا نیست که بگوییم پنجره های آلومینیومی از نظر عایق صدا صحیح نیستند ، اما uPVC وقتی مساله جلوگیری از سر و صدای خارج از خانه است کمی برنده می شود.

با این حال ، لازم به ذکر است که بسیاری از عایق صدا از خود شیشه است ، نه فقط از قاب. اگر شیشه دو جداره با کیفیت بالا را انتخاب می کنید ، خانه شما باید نسبتاً ساکت و آرام باشد. شیشه سه گانه حتی توانایی پنجره در مسدود کردن صدا را نیز بیشتر می کند.

اگر در یک منطقه بسیار پر سر و صدا زندگی می کنید ، uPVC ممکن است گزینه مطلوبی باشد ، اما برای اکثر صاحبان خانه ها تفاوت در ضد صدا بودن این دو ماده به اندازه کافی ناچیز است که این امر در انتخاب بین آنها نقش مهمی ندارد.

تفاوت زیبایی بین پنجره های آلومینیوم و uPVC

یکی از دلایل افزایش محبوبیت پنجره های آلومینیومی در سال های اخیر سبک زیبایی است که آنها ارائه می دهند. قاب های پنجره آلومینیومی می توانند بسیار نازک تر از uPVC باشند ، که به آنها ظاهری تمیز و حداقل می دهد که در خانه های مدرن بسیار محبوب است. مزیت دیگر قاب های باریک پنجره این است که باعث بهبود چشم اندازهای پنجره می شوند ، بنابراین اگر خانه شما از منظره ای خیره کننده به نظر می رسد ، شاید فقط این جنبه از پنجره های آلومینیومی را دوست داشته باشید.

همچنین لازم به ذکر است که با وجود قابهای باریک ، آلومینیوم برای قرار دادن صفحات شیشه ای به اندازه کافی مقاوم است. این بدان معناست که اگر دیافراگم بزرگی داشته باشید ، ممکن است مجبور نشوید آن را به چند صفحه تقسیم کنید ، این به معنای دید بهتر و نور طبیعی بیشتر است که می توانید وارد خانه خود شوید.

ویژگی های پنجره های آلومینیومی:

سبک براق
مینیمالیست
چشم اندازهای بهبود یافته
نور طبیعی تر
پنجره های uPVC به دلیل حجیم و ناخوشایند بودن شهرت کمی دارند و شکل ظاهری پلاستیکی برای صاحب خانه هایی که چیزی کمی خاص تر از دارایی خود می خواهند جذاب نیست.

uPVC سفید نسبتاً ارزان است ، به همین دلیل رایج ترین رنگی است که در خواص انگلستان دیده می شود ، اما اگر بخواهید چیز غیرعادی را انتخاب کنید ، رنگ های دیگری نیز وجود دارد. همچنین می توانید قاب های پنجره uPVC با جلوه چوبی را دریافت کنید.

ویژگی های uPVCwindows:

رنگ مختلف
ظاهر پلاستیکی
ارزش خوب
آلومینیوم همچنین انواع مختلفی را از نظر پایان دادن ارائه می دهد. اکثر پنجره های آلومینیومی با روکش پودری به پایان رسیده اند که باعث دوام و ظاهر شیک آنها می شود.

این پوشش پودری در طیف وسیعی از رنگ ها موجود است. ما 180 رنگ RAL و همچنین هر رنگ استاندارد انگلیس و سایه های Farrow و Ball را ارائه می دهیم.

 

تعویض پنجره آلومینیومی با upvc

 

پوشش های بسیار واقع گرایانه اثر چوبی را می توان با پنجره های آلومینیومی نیز بدست آورد ، و این برای کسانی که ظاهر کلاسیک و سنتی چوب واقعی را دوست دارند اما دوام آلومینیوم را بر چوب ترجیح می دهند بسیار مناسب است.

در بسیاری از پنجره های آلومینیومی همچنین می توان از روکش های مختلفی در داخل و خارج قاب استفاده کرد ، که به شما امکان می دهد ظاهر پنجره ها را به گونه ای تنظیم کنید که نمای بیرونی منزل را تکمیل کرده و در عین حال با دکوراسیون جداگانه هر اتاق هماهنگ شوید.

uPVC پنجره در مقابل پنجره آلومینیومی امتیاز قیمت

به دلیل هزینه بیشتر مواد و ساخت ، پنجره های آلومینیوم گران تر از uPVC هستند. با این حال ، وقتی در نظر بگیرید که آلومینیوم نسبت به uPVC کمتر تخریب می شود ، در طولانی مدت می تواند یک راه حل مقرون به صرفه تر باشد.

علاوه بر این ، از آنجا که پنجره های آلومینیومی سبک مدرن و براق ارائه می دهند ، می توانند ارزش کمی بیشتر از uPVC به یک دارایی اضافه کنند که می تواند آنها را به یک سرمایه گذاری ارزشمند تبدیل کند.

بنابراین ، پنجره های آلومینیومی چقدر هزینه دارند؟ این سوال سختی برای پاسخ دادن است زیرا متغیرهای زیادی در این رابطه وجود دارد ، از جمله:

اندازه دیافراگم
تعداد شیشه های پنجره
لعاب (دو یا سه)
مکانیسم های قفل
رنگ و پایان
کیفیت آلومینیوم استفاده شده (شمشهای آلومینیومی یا ضایعات آلومینیوم)
شایان ذکر است که پنجره های آلومینیومی به دلیل افزایش محبوبیت به تدریج مقرون به صرفه تر می شوند. وقتی تولیدکنندگان تولید پنجره های خود را افزایش می دهند معمولاً می توانند هزینه ها را کاهش دهند و با گذشت سالها این پس انداز به مصرف کننده کاهش یافته است.

اگر شیشه پنجره های آلومینیومی را دوست دارید اما مطمئن نیستید که با بودجه شما مطابقت دارد ، پیش بروید و یک پیشنهاد دریافت کنید. ممکن است از قیمت مقرون به صرفه آنها تعجب کنید. بسیاری از تولیدکنندگان مدل های مختلفی از پنجره ها را برای بودجه های مختلف ارائه می دهند ، بنابراین ارزش آن را دارد که با یک متخصص گفتگو کنید تا بفهمد چه چیزی از پس هزینه های شما برمی آید.

هنگام در نظر گرفتن امتیازات قیمت uPVC در مقابل آلومینیوم ، سعی کنید مانند موارد مشابه را در موارد ممکن مقایسه کنید لعاب ، رنگ قاب ، دستگیره ها ، قفل ها و لوازم جانبی را در نظر بگیرید ، زیرا همه اینها در هزینه کلی پنجره های شما تأثیرگذار است.

در نهایت ، هرچه پنجره از نظر حرارتی کارآمدتر باشد و از امنیت بالاتری برخوردار باشد ، صرف نظر از uPVC یا آلومینیوم بودن ، گران تر خواهد بود.

بفهمید که هر عامل چقدر برای شما مهم است و از آنجا بروید. به عنوان مثال ، شما می توانید فریم های uPVC ارزان تری را انتخاب کنید و قفل های ایمن تر و گران قیمت را انتخاب کنید. متناوباً ، اگر سبک بسیار مهم است ، می توانید هزینه بیشتری را برای قابهای آلومینیومی خرج کنید و شیشه های دوتایی و نه سه جداره را انتخاب کنید تا پنجره ها مقرون به صرفه تر باشند.

آیا باید آلومینیوم یا uPVC را انتخاب کنید؟

آلومینیوم در برابر uPVC یک رقابت خشک و بریده بریده نیست - همه این موارد به تنظیمات شخصی ، بودجه و عواملی که برای شما مهم هستند برمی گردد. هر صاحب خانه متفاوت است و از آنجا که uPVC و آلومینیوم عوامل زیادی را بهم متصل می کنند - به خصوص بازده حرارتی و امنیت - به همین سادگی نیست که بگویید یکی بهتر از دیگری است.

پنجره های آلومینیوم در 10 سال گذشته از نظر استطاعت ، دوام و بازده حرارتی جهشی داشته و انتظار داریم که فقط محبوبیت خود را ادامه دهند. با این حال ، uPVC به دلیل مقرون به صرفه بودن ، همیشه جایی در بازار خواهد داشت.

اگر هنوز برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا uPVC یا پنجره های آلومینیومی می خواهید در تلاش هستید ، چرا پیش نمی روید و قیمت هر دو را دریافت نمی کنید؟ چت با یک متخصص ویندوز فرصتی عالی برای بحث در مورد جزئیات بیشتر تفاوت های این دو ماده است و می فهمد که مناسب ترین مورد برای ملک شما است.