چرا پنجره دوجداره upvc من باز نمی شود و چگونه می توانم آن را برطرف کنم؟ 

چرا پنجره دوجداره upvc من باز نمی شود و چگونه می توانم آن را برطرف کنم؟

چرا پنجره دوجداره upvc من باز نمی شود و چگونه می توانم آن را برطرف کنم؟

چرا پنجره دوجداره upvc من باز نمی شود و چگونه می توانم آن را برطرف کنم؟

پنجره دوجداره پی وی سی که باز نمی شود چیزی است که تقریباً برای هر پنجره ای ممکن است اتفاق بیفتد و در بیشتر موارد به راحتی برطرف می شود. در زیر برخی از دلایل اصلی ایجاد این مشکل و آنچه می توانید برای رفع آنها انجام دهید آورده شده است.

دلایل باز نشدن پنجره uPVC شما

واشر به قاب چسبیده است.
روی لولاها جمع شده و گرد و غبار وجود دارد.
اسپیندل داخل دسته شما فرسوده شده و مکانیسم قفل را نمی چرخاند.
قفل خراب است.

1. واشر پنجره به قاب چسبیده است

در برخی از پنجره های قدیمی پی وی سی ، واشر لاستیکی هوا که ناصافی ها را بیرون نگه می دارد ، ممکن است گاهی کمی ذوب شود ، و باعث شود ارسی و قاب به هم بچسبند. اگر پنجره برای مدت طولانی در هوای گرم بسته بماند ، این اتفاق می افتد.

چگونه یک واشر گیر کرده را تعمیر کنیم

با استفاده از کارت اعتباری یا چاقوی مسطح می توانید این مشکل را برطرف کنید. فقط چاقو را بین قاب و ارسی بکشید تا این دو از هم جدا شوند.
فقط به زور پنجره را باز نکنید ، زیرا این باعث می شود که واشر از بین برود و باعث می شود که از پنجره خود یک پیش نویس بگیرید.

 

لولاهای پنجره دوجداره یو پی وی سی2. لولاهای پنجره کثیف هستند

لولاها شایع ترین مشکل در ویندوز است. اگر در کنار یک جاده شلوغ زندگی می کنید و پنجره خود را برای مدت طولانی باز نگه دارید (حتی کمی) ، در لولاها جمع می شود و گرد و غبار ایجاد می کند که به نظر می رسد پنجره شما کاملاً مسدود شده است.


نحوه رفع لولای کثیف

برای رفع این مشکل فقط مقداری روغن یا گریس روی لولاها بپاشید و در عرض چند دقیقه ، پنجره شما مانند جدید باز و بسته می شود.
در بعضی موارد ممکن است لولای شما شکسته باشد. در این صورت شما به یک جفت لولای جدید نیاز دارید.
نمونه ای از لولاهای پنجره. یادتان باشد لولاهای شکسته را تعویض کنید.
نمونه ای از لولاهای پنجره. یادتان باشد لولاهای شکسته را تعویض کنید.

3. دوک دستگیره از بین رفته است

این زمانی است که اسپیندل داخل دسته شما ساییده شده و مکانیسم قفل را نمی چرخاند. اگر می خواهید پنجره خود را باز کنید و دستگیره را بچرخانید ، اما پنجره هنوز قفل است ، اسپیندل شما احتمالاً ساییده شده است. برای اینکه مطمئن شوید دلیل این امر چیست ، یک دستگیره را از یک پنجره دیگر بردارید و آن را روی پنجره شکسته امتحان کنید. اگر معلوم شود که این مشکل فقط دسته است ، برای دستگیره جدید هزینه زیادی نخواهد داشت.

هنگام تعویض دسته چه چیزی را بخاطر بسپارید

تنها چیزی که هنگام دستگیره جدید باید مراقب آن باشید این است که دستگیره جدید در همان موقعیتی باشد که در می آورید.
به عنوان مثال ، اگر قفل پنجره در وضعیت قفل شده است ، پس از قرار دادن دستگیره ، اطمینان حاصل کنید که دسته نیز در حالت قفل شده باشد. در غیر این صورت ، دنده در قفل با دسته قرار نمی گیرد و پنجره شما هنوز باز نمی شود.
اگر اسپیندل دستگیره فرسوده است ، ممکن است لازم باشد آن را تعویض کنید.
اگر اسپیندل دستگیره فرسوده است ، ممکن است لازم باشد آن را تعویض کنید.

4. قفل پنجره PVC شکسته است

این سخت ترین مشکل برای مرتب سازی است. اگر بعد از امتحان کردن دسته ها همانطور که در بالا ذکر شد ، پنجره شما باز نمی شود ، به احتمال زیاد قفل شکسته است. تا زمانی که ندانید چگونه قفل ها روی پنجره شما نصب می شوند و چگونه کار می کنند ، بهتر است این کار را برای کسی که می داند چه کاری انجام می دهد بگذارید. مشکل این قفل ها این است که برای جلوگیری از بیرون رفتن مردم طراحی شده اند ، بنابراین برای به حداقل رساندن آسیب به پنجره خود به شخصی احتیاج دارید که بداند چه کاری انجام می دهد.

نتیجه

روش های توضیح داده شده در بالا برای رفع یک پنجره محافظ uPVC با سیستم قفل espage و همچنین یک پنجره uPVC Tilt / Turn استفاده می شود. در بیشتر موارد ، پنجره های پی وی سی سالها بدون دردسر برای شما کار می کنند ، اما وقتی مشکلی پیش آمد ، برای رفع آن هزینه زیادی نمی شود. امروزه ، پنجره های PVC بسیار محبوب هستند و قطعات آنها به راحتی در همه جا موجود است.

پنجره شما چه وقت تعمیر شده است؟

با وجود برخی از پنجره های قدیمی PVC ، شاید هزینه ای برای خرج آنها برای تعمیر آنها نداشته باشد. به عنوان مثال ، اگر پنجره شما ده ساله یا بیشتر باشد. ممکن است فقط خرید چند پنجره جدید ارزان تر باشد. وقتی پنجره به این سن رسید ، شیشه دو جداره قدیمی می شود و اگر مجبور شوید این مورد را فقط پس از صرف هزینه برای دستگیره ها و لولاهای جدید تعویض کنید ، قیمت کل آن گاهی اوقات گرانتر از پنجره جدید است.

 

چگونه می توانید تشخیص دهید پنجره دوجداره یو پی وی سی شما ارزش تعمیر دارد؟

 

چگونه می توانید تشخیص دهید پنجره دوجداره یو پی وی سی شما ارزش تعمیر دارد؟

ابتدا ، قبل از اینکه هزینه خود را برای لولا و دستگیره خرج کنید ، شیشه دوجداره خود را بررسی کنید و ببینید آیا در داخل شیشه دو جداره نشانه ای از رطوبت یا هر نوع آب است. اگر وجود داشته باشد ، این بدان معنی است که مهر و موم دو جداره شما از بین رفته است و این قابل رفع نیست. طی چند ماه آینده متوجه خواهید شد که این رطوبت بدتر خواهد شد و در پایان ، دیگر نمی توانید از پنجره خود دیدن کنید.
در این صورت بهتر است به جای هزینه کردن برای چیزی به این قدیمی ، یک پنجره جدید تهیه کنید.
قبل از اینکه برای تعمیر ویندوز خود هزینه کنید ، نگاهی به امنیت پنجره های خود بیندازید ، زیرا برخی از پنجره های قدیمی در نگهداری مردم از مهارت کافی برخوردار نیستند.
شاید وقت آن رسیده باشد که به برخی توصیه های خوب کسی که می داند در مورد چه چیزی صحبت می کنند ، نگاه کنیم 

گرم در مورد
اگر هنوز مطمئن نیستید که باید یک پنجره جدید بخرید یا شیشه قدیمی را تعمیر کنید ، فقط به فکر کنید که با پنجره جدید چه چیزی بدست خواهید آورد: عایق بندی بهتر ، امنیت بهتر و بهره وری انرژی بهتر.

هنوز هم ، در پایان روز ، فقط شما می توانید تشخیص دهید که نیاز به گرفتن یک پنجره جدید دارید یا فقط پنجره قدیمی را تعمیر کرده اید. همچنین باید به یاد داشته باشید که برخی از اولین پنجره های PVC حدود چهل سال پیش وارد شده اند و امروزه نیز کاملاً کار می کنند. بنابراین ، قبل از تصمیم گیری ، سعی کنید حداقل از دو شرکت مختلف نقل قول و مشاوره بگیرید ، زیرا قیمت در تجارت پنجره ممکن است به مقدار زیادی متفاوت باشد.


نکات مربوط به اطلاعات و نگهداری

اکثر مردم فکر می کنند وقتی پنجره های پی وی سی جدید مجهز می شوند مادام العمر بدون دردسر دوام می آورند. اما واقعیت این است که تنها بخشی که تضمین می شود پلاستیک است و این فقط فقط تضمین می کند که تغییر رنگ و تغییر شکل تا حدود ده تا پانزده سال اتفاق نخواهد افتاد. شیشه دو جداره می تواند تضمین کند که برای مدت پنج تا هفت سال مه زدگی اتفاق نخواهد افتاد. شیشه های جدید می توانند تضمین بیست ساله داشته باشند ، اما همیشه باید ابتدا بررسی کنید. قفل ، دستگیره ، لولا و کم و بیش هرچیزی که حرکت کند فقط دو سال ضمانت دارد. بسته به میزان استفاده آنها ، برخی از آنها سالها بیشتر دوام خواهند آورد. اما ، برای اینکه از قطعات متحرک خود بیشترین بهره را ببرید ، مطمئن شوید که آنها را سالی یکبار چربی می دهید. این باعث کاهش ساییدگی و پارگی آنها شده و باعث می شود سالها دوام بیاورند. همچنین ، اگر در نزدیکی دریا زندگی می كنید ، باید یك حلقه گریس اسپری تهیه كرده و لولاهای خود را بدهید و یك اسپری را قفل كنید. با این کار هوای شور از فلز جلوگیری کرده و هرگونه خوردگی برای آنها متوقف می شود.